2016 07 12 – 15 – jaunieji šauliai buvo sėkmingi Estijos Laukataguse vasaros stovykloje

Paskelbta: 2016 August 1

2016 m. birželio 12 – 15 dienomis LDK Kęstučio 7-osios šaulių rinktinės jaunieji šauliai dalyvavo Estijoje vykusioje sukarintų jaunimo organizacijų stovykloje. Laukataguse stovyklavietėje 16 komandų varžėsi įvairiose sportinėse ir žaidybinėse estafetėse. Latviai ir lietuviai buvo sujungti į vieną komandą dėl mažesnio dalyvių skaičiaus. Pradžioje „broliukai“ nejautė komandinės dvasios, tačiau po keleto rungčių tarpusavio ryšys sustiprėjo, atsirado azarto ir bendrystės jausmas, tad kai kuriose estafetėse pavyko LT-LV komandai pasiekti rekordus. Bendroje įskaitoje jungtinė LT-LV komanda užėmė 5-tą vietą iš 16-kos.

Ypač sėkmingai lietuviams pavyko prisistatymų vakaras. Jaunieji šauliai sušoko folklorinį šokį pagal Sadūnų atliekamą dainą „Kepė kepė močia blynus“ ir vėsų vakarą kiek sušalusius estukus įtraukė į bendrą šokį. Visiems numeris taip patiko, kad LT komandą vakaro dalyviai paskelbė komandų prezentacijų vakaro nugalėtoja, už ką mūsiškiai gavo solidų prizą – rytojaus dieną pakelti stovyklos vėliavą.

Viena stovyklos diena buvo skirta orientacinėms užduotims bei įvairioms dirbtuvėms. Nustebino įdomių dirbtuvių gausa. Vaikai galėjo pasirinkti dvi veiklas iš daugelio: būgnų mušimas, savigyna rankomis, apyrankių gaminimas, paskaita apie dronus, kalvystės menas, fotografija, grupiniai žaidimai ir bendradarbiavimas, šokiai, rankų darbo meniniai gaminiai, paskaita apie pasaulio religijas. Jaunųjų šaulių jaunimo tarpe populiariausi pasirinkimai buvo savigyna rankomis ir būgnai.

Paskutinis stovyklos vakaras – tai Retro vakaras, kuriame jaunimas dabinosi Retro stiliaus apdarais, buvo mokomi nacionalinių estiškų ir kitokių šokių bei maudėsi muilo putose. Putų patranka viliojo visus siausti ir linksmintis vakaro diskotekoje.

Atsisveikinimo dieną vėl lietuviai demonstravo sėkmę mugėje, kurioje teko sugalvoti, kaip užsidirbti stovyklos pinigų, kad galėtum juos išleisti kitiems pirkiniams ar paslaugoms. Vieni mugėje pardavinėjo savo meninius gaminius, kiti skanėstus, dar kiti – paslaugas: masažą, šiltą apkabinimą ar netgi „crazy“ paslaugas, tokias kaip įstūmimas į vandenį, leidimas save apipilti specialiais dažais ir t.t. Visur lakstė pašėlusios idėjos, kaip užsidirbti daugiau pinigų. Bet stovyklos organizatoriai išsakė nuomonę, jog tikriausiai lietuviai tapo turtingiausiais mugės dalyviais. Pirma, mes turėjome Julių Tverskį, kurio jėgoms rankų laužime niekas neprilygo. Neįveikė Juliaus nei stovyklos organizatoriai, nei pats stovyklos vadas, nei kariškis iš JAV, nei ryžtingesni Juliaus bendraamžiai. Julius tapo stovyklos žvaigžde, kurio rankos laužimo varžybų metu mugėje sustodavo veiksmas, o visos kameros nukrypdavo į šią kovą, aplink stalą susirinkdavo minia žmonių. Juliui už bandymą varžovai mokėjo stovyklos pinigus, tikėdamiesi nurungti jaunuolį ir laimėti šauliškus marškinėlius ar kepuraitę. bet Julius buvo dosnus ir stipriausiems pralaimėjusiems varžovams dovanojo keletą tokių prizų.
Taip pat mugėje milžiniškos eilės sulaukėme prie kitos savo sugalvotos rungties, kuri mums taip pat atnešė daug stovyklos pinigėlių. Organizavome „Ringtoss“ žaidimą (rinkių metimo ant stovelių žaidimas), kuriame dalyviai galėjo laimėti šauliškų suvenyrų, surinkę tam tikrą kiekį taškų. Bandymas kainavo. Buvome turtingi, tad nusipirkome įvairių estiškų mugės gėrybių ir paslaugų. Žinoma, Juliui žavingos estukės nugaros masažą padarė, galima sakyti, nemokamai.

Uždarymo ceremonija buvo labai graži ir šilta. Estai dovanojo mums Kalev šokolado ir mūsų delegacijos bendrą nuotrauką prie Laukataguse malūno. Estų jaunimas negailėjo gausių aplodismentų LT ir LV delegacijoms. Išvykome išties laimingi, sėkmingi ir kupini smagių įspūdžių. Bus ką prisiminti.

7-osios rinktinės šaulė Eglė Ramanauskaitė