2017 02 16 – PĖSČIŲJŲ ŽYGIS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENAI PAMINĖTI TELŠIUOSE

Paskelbta: 2017 February 21

Vasario 16-oji atnešė mums didžiausią turtą – Laisvę. Minėdami ir švęsdami 99-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines, išlikime stiprūs, vieningi, kuriantys gėrį ir grožį.
Vasario 16-ąją Pajūrio 10-osios kuopos jaunieji šauliai kartu su vadu Algimantu Dragūnu bei gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Rimkute ir socialine pedagoge Jurgita Rumšiene vyko į pėsčiųjų žygį Telšiuose!
Jau šeštus metus telšiškiai kviečia žygeivius praleisti Nepriklausomybės dieną kitaip. Žygį pradėjome nuo Katedros aikštės, po to žygiavome į Nepriklausomybės aikštę, kurioje vyko Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas. Nepriklausomybės aikštėje vyko Lietuvos Respublikos Vėliavos pakėlimo ceremonija ir LR Himno giedojimas. Sudalyvavę minėjime, patraukėme Masčio ežero link. Įveikėme 16 km., maršrutas buvo tikrai nenuobodus, oras mus taip pat lepino. Žygio metu aplankėme tris iš septynių Telšių kalvų (Insulos, Zakso, Žaliąją). Taip pat aplankėme Rainių koplyčią. Sužinojome jos be galo skaudžią atsiradimo istoriją, kurią labai išsamiai pristatė žemaičių muziejaus ,,Alka“ kultūrinės veiklos skyriaus vedėja Ingrida Vaitiekienė.
Mūsų kelionės tikslas pasiektas, maršrutą baigėme Žemaitijos kaimo/buities muziejuje. Čia mūsų laukė rėmėjų vaišės ir folklorinis ansamblis. Mes prisijungėme prie šios idėjos ir Lietuvos gimtadienį atšventėme kitaip, pėsčiomis. Nuoširdų ačiū tariame žygio organizatoriams ir linkime jiems neblėstančios energijos bei naujų idėjų.

Pajūrio Stanislovo Biržiškio II g klasės mokinė Dovilė Skierytė
ir gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Rumšienė