2017 02 23 – Tauragės jaunieji šauliai reprezentavo Sąjungą kasmetinėje knygų mugėje

Paskelbta: 2017 February 26

Knygų mugė – tai kasmetinis kultūrinis renginys, vykstantis jau 18-ąjį kartą. Mugė šiais metais duris atvėrė vasario 23 d. ir jos tema – lietuviški ženklai pasaulyje. Knygų mugę turėtų aplankyti kiekvienas, net ir tas, kuris neturi stipraus su knygomis ir skaitymu. Kiekvienas čia atranda tai, kas jam patinka.

Mugėje dalyvauja ir savo veiklą pristato be galo daug organizacijų. Čia galima sutikti daug įdomių žmonių, pažinti ar bent prisiliesti prie kitokios kultūros, religijos ar net gyvenimo būdo. Pavyzdžiui, mums su draugais, Klaudija ir Kornelijumi, pavyko pabendrauti su ypatingai draugiška ir nuoširdžia lietuviškai kalbančia japone. Vėliau, kita japonė mums padovanojo skirtukus į knygą, kur buvo užrašyti mūsų vardai japoniškais rašmenimis.

Jaunimo labiausiai lankytina vieta buvo muzikos salė. Joje mes sutikome nemažai muzikos atlikėjų bei kūrėjų. Vienas iš jų, kuris šiltai su mumis pabendravo buvo G&G Sindikato narys – Svaras. Su juo pabendravome ilgai, kadangi šis atlikėjas yra labai didelis Lietuvos patriotas ir šaulys. Tad nuoširdus pokalbis sukėlė daug teigiamų emocijų. Netoli muzikos salės veikė ir dirbtuvėlės, kuriose išbandėme Brailio raštu rašančias mašinėles, tepliojome ant popieriaus.

O kaip gi knygų mugė be knygų? Knygų, be abejo buvo daug ir labai įvairių žanrų. Čia galėjome ne tik jas nusipirkti, bet ir vietoje paskaitinėti, ar net susitikti su pačios knygos autoriumi. Pažinti žmogų, kuris parašė vieną ar kitą tavo mėgstamą knygą yra ypatinga galimybė ir privilegija. Privilegiją turėjome ir mes – jaunieji šauliai. Dalyvavimas knygų mugėje mums suteikė neišdildomų įspūdžių.

Mūsų tikslas knygų mugėje buvo ne tik papramogauti, bet ir suteikti žmonėms informacijos apie Lietuvos šaulių sąjungą, jos veiklą bei organizacijos leidžiamą žurnalą ,,Trimitas“. Kvietėme žmones prisijungti į šaulių gretas. Mugės lankytojai rodė susidomėjimą mūsų organizacijos veikla, tad suteikėme jiems galimybę sudalyvauti loterijoje ir laimėti įvairių prizų, reprezentuojančių LŠS. Be šių visų dalykų mums buvo labai naudinga pabendrauti su kitos rinktinės jaunaisiais šauliais.

Manome, kad mūsų tikslas sudominti ir paskatinti žmones prisijungti prie šaulių sąjungos veiklos buvo įvykdytas. Tikimės, kad prie mūsų didelės šaulių bendruomenės prisijungs naujų nuostabių asmenybių. Knygų mugė mums paliko puikų įspūdį ir sieksime į ją sugrįžti ir kitais metais.

LDK Kęstučio šaulių 7-os rinktinės jaunoji šaulė
Miglė Aleksandravičiūtė