2017 02 27 – Jaunųjų šaulių naktis Šilalės R. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje

Paskelbta: 2017 February 28

Vasario 24-25 d. įvyko renginys „Jaunųjų šaulių naktis gimnazijoje”. Renginio dalį padėjo pravesti KASP 3R 308 LPK instruktoriai. Pradžioje instruktoriai supažindino su taikliojo šaulio ginklu FN SCAR – H PR. Taip pat papasakojo apie snaiperio darbą, kuris nėra toks lengvas kaip gali atrodyti iš šono. Norint pataikyti į dideliu atstumu nutolusį taikinį reikia ne tik taikyti taiklaus šaudymo principus, bet ir pasitelkti įvairias formules vėjo stiprumui, šaudymo kampui nustatyti ir t. t.

Vėliau gimnazijos stadione instruktoriai mokė taktikos elementų: judėti su ginklais individualiai, poromis, grandimis, tuneliu. Taip pat buvo atvykęs instruktorius, kuris karius moko kovinės savigynos mielai parodė keletą kovinės savigynos elementų ir jauniesiems šauliams.

Išvykus instruktoriams gimnazijoje vyko orientacinės varžybos, šaudymas iš pneumatinio šautuvo. Taip pat jaunieji šauliai mokėsi kaip supakuoti striukę į gobtuvą, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą, t. y. kaip žmogų paguldyti į saugią stabilią šoninę padėtį.

Likusį laiką jaunieji šauliai žiūrėjo filmus karine tematika, labiausiai pavargę filmus iškeitė į miegą.

Norime padėkoti KASP 3-osios rinktinės 308 pėstininkų kuopos kariams ir jų vadui vyresniajam leitenantui Kęstučiui Dembinskui už bendradarbiavimą ugdant jaunuosius šaulius. Tikimės, kad ateityje bendradarbiavimas nenutrūks ir kartu dalyvausime dar ne viename renginyje.

Kuopos vadas Ernestas Burčas