2017 03 11 – Kovo 11-ąją – duoklė patriotizmo kalviams

Paskelbta: 2017 March 13

Šeštadienį rajone, kaip ir visoje Lietuvoje žmonės šventė Laisvę. Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šią dieną Jurbarke pradėta nauja tradicija – specialios dovanos įteiktos nusipelniusiam šauliui ir jaunajai šaulei.

Savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus iniciatyva Jurbarko kuopos šauliui Vytautui Jurgiui Kairiui įteiktas vardinis durklas. Jaunajai šaulei Mildai Kriščiūnaitei – turistinis peilis ir kompasas. Šie apdovanojimai įteikti už nuopelnus per 2016-uosius.

Tikimasi, kad tokie apdovanojimai taps tradicija ir paskata aktyvinti šaulių veiklą.

Pristatė Gediminaičių stulpus

Tačiau apdovanojimai šauliams – ne vienintelė naujovė šiemet. Pirmą kartą Laisvę kartu šventė jurbarkiečiai ir girdžiškiai. Šeštadienio rytą į Girdžius žmonės iš šauliai vyko stebėti Gediminaičių stulpų pristatymo ceremoniją. Jie ant užtvankos kranto pastatyti pernai šaulio i Girdžių seniūno Dariaus Juodaičio iniciatyva, padedant rėmėjams ir bendruomenei.

Atidarymo ceremonijai iškilmingumo suteikė iš Kauno atvykusių Lietuvos šaulių sąjungos garbės sargybos kuopos ir LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės štabo būrio „Juodas vilkas“ šaulių salvės Lietuvai ir Laisvei.

Prisiekė Lietuvai

Po Gediminaičių stulpų pristatymo šventė tęsėsi Jurbarke, prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto Didžiojo paminklo. Čia tradiciškai prisiekė nauji šauliai, pasižadėjo jaunieji šauliai.

Po priesaikos ir pasižadėjimo ceremonijos šventės dalyviai per miestą nužygiavo į savivaldybės aikštę, kur iš žmonių suformavo pirmąjį Lietuvos vardo skiemenį – „LIE“. Gyvi patriotiniai simboliai – Kovo 11-osios tradicija. Ne vienerius metus aikštėje žmonės suformuodavo Gediminaičių stulpus.

Po ceremonijos aikštėje šventė tęsėsi kultūros rūmuose, kur per iškilmingą koncertą įteikti jau minėti apdovanojimai šauliams.

Žurnalistas Lukas Pileckas