2017 05 20 – J. Kasperavičiaus 702 – osios kuopos šaulių pratybos

Paskelbta: 2017 May 30

Gegužės mėn. 20 d. Margiškių km., Žygaičių sen., Tauragės raj. vyko LŠS LDK  Kęstučio  Tauragės 7 – osios rinktinės J. Kasperavičiaus 702 – osios kuopos šaulių, pratybos. Į pratybas buvo pakviesti ir Jurbarko 701 – osios kuopos šauliai. Pratybų metu instruktoriai šauliams dėstė teoriją, kaip elgtis pasalos atveju, oro antskrydžio metu, kaip atlikti mašinos ir žmonių patikrą bei apsaugą, gesinti degantį automobilį,  suteikti pirmąją medicininę pagalbą, įveikti vandens kliūtį. Iš sausos teorijos mažai naudos, tad pasistiprinę kareiviška koše, šauliai visas žinias pritaikė praktiškai. Bandė ištrūkti iš organizuotos pasalos, slėpėsi nuo oro pavojaus, kai ,,atakavo” ultralengvasis lėktuvėlis. Antpuolis, žinoma, neapsiejo be aukų, tad praktiškai buvo pritaikytos ir pirmosios medicinos pagalbos žinios. Šauliai skyriais mokinosi patikros poste stabdyti automobilius, juos bei keleivius apieškoti. Taip pat teko gesinti automobilį, iš kurio veržėsi tiršti, juodi dūmai. Drąsiausieji virve bandė įveikti vandens kliūtį. Ši atrakcija kai kuriuos atgaivino dar vėsiu pavasario vandeniu.
O nuotykių pilną dieną užbaigė J.Kasperavičiaus 702-os kuopos vado pavaduotojo A. Kiniulio paskaita ,,Kaip surasti Šiaurinę žvaigždę”, sutemus stebėjome gegužės dangų. Teleskopas leido į žvaigždes pažvelgti iš arčiau. Visus labiausiai žavėjo Jupiterio planeta su šalia matomais keturiais palydovais.
Po tokių pratybų susimąstai, kiek organizuojant tokias pratybas reikėjo investuoti laiko, žmogiškųjų bei finansinių resursų. Ir džiaugies, kad atsiranda tokių žmonių, kaip Tauragės J.Kasperavičiaus 702-os kuopos vadas S.Ozgirdas, kuris, negailėdamas savo laiko, buria aplink save patriotiškai nusiteikusius žmones. Besidalindamas savo patirtimi, žiniomis ir idėjomis jis dovanoja savo šauliams turiningą laisvalaikį.