2017 05 31 – Šaulių būrelio užsiėmimas kitaip

Paskelbta: 2017 June 8

Paskutinį mokslo metų jaunųjų šaulių užsiėmimą nusprendėme paįvairinti ir pažiūrėti, ką veikia ugniagesiai. Tad juos ir aplankėme. Po labai trumpos instrukcijos jaunieji šauliukai turėjo galimybę pasitikrinti, ar turi aukščio baimę ar ne? Nors kitiems ir buvo sunku, bet nežiūrėdami žemyn, nusileido ugniagesių stulpu visi. Vėliau buvo pristatyti hidrauliniai įrankiai, kurie padeda ištraukti užspaustus žmones iš sudaužytų automobilių, užgriuvusių medžių ar pastatų. Galėjome patys išbandyti, kaip lengvai jų jėgai pasiduoda metaliniai vamzdžiai.
Vienas norėjusių galėjo išbandyti, kaip jaučiasi ugniagesiai iškilus cheminiam pavojui. Uždėjo drąsuoliui kvėpavimo kaukę, nugara pajuto kvėpavimo balionų svorį, ir taip apsitaisius teko įlįsti į oranžinį chemikalams atsparų kostiumą. Su juo po kiek laiko pasidaro karšta ir bet kur netikėtai pamačius tokiu kostiumu apsitaisiusį žmogų turėtų pasidaryti nemenkiau karšta ir baisu…PAVOJUS!
Taip pat jaunieji šauliai buvo supažindinti su virvių rišimo technika bei kaip rišti virvę kai norime įveikti vandens kliūtį, saugiai nusileisti ar įkopti. Tokios žinios gal pravers ir šauliškoje veikloje.
Tauragės ugniagesiams norime padėkoti, kad visa komanda noriai demonstravo savo veiklą, dalinosi žiniomis su mūsų jaunaisiais šauliukais bei paįvairino mūsų dieną. Ir tikiuosi ne paskutinį kartą mes lankomės ten. Nes ten kur maloniai laukiami norisi ir grįžti.