2017 06 02-04 – tradicinės varžybos “Ernake 2017” Estijoje

Paskelbta: 2017 June 8

2017 m. Birželio 2 – 4 d. Estijoje, netoli Albu miestelio vyko tradicinės varžybos “Ernake 2017”. Tai jau penkiolika metų vystantis renginys, kuriame 4 merginų komanda turi įveikti orientacinį žygį, jo metu kontrolės punktuose reikia atlikti įvairias užduotis. Šių varžybų tikslai yra plėtoti komandos ištvermę ir įgūdžius, skatinti sveiką gyvenimo būdą bei kaip ir visose varžybose, atrasti stipriausią komandą.
Kiekvienais metais vykstančiame renginyje šiemet garbė dalyvauti atiteko LDK 7-osios Kęstučio rinktinės jaunosioms šaulėms: Vitai Žvynakytei, Gabrielei Kvėderytei, Klaudijai Dambinskaitei bei Miglei Aleksandravičiūtei. Lietuvą atstovaujanti komanda turėjo įveikti 55km žygį, išvengti priešo pasalų ir atakų, apeinant pelkes paskirtu laiku pasiekti kontrolės punktus ir vykdyti įvairias užduotis, už kurias buvo vertinamos taškais. Užduočių tarpe pasitaikė kliūčių ruožai, kovinis bei situacinis šaudymas, skęstančiojo gelbėjimas, pirmosios pagalbos suteikimas, loginės bei komandinės užduotys, žvalgybinė užduotis bei daug kitų iššūkių sukėlusių uždavinių.
 
35 valandas trukusios varžybos reikalavo labai daug ištvermės, jėgos bei žinių ir buvo merginoms tikras išbandymas. Per pusantros paros tik penkias valandas miego gavusioms merginoms paskutiniai kilometrai, dėja, pakišo koją ir pabaigti žygį pajėgė tik dvi merginos, tačiau komanda išliko gerai nusiteikusi ir džiaugėsi gavusi progą dalyvauti tokiame nuotykyje.
 
Visus dalyvius po žygio “Ernake 2017” organizatoriai pavaišino pietumis, o viso renginio metu veiklos netrūko ir komandų palydovams.