2017 06 10 – LDK KĘSTUČIO ŠAULIŲ 7-OSIOS RINKTINĖS JAUNŲJŲ ŠAULIŲ STOVYKLOS 2017 m.

Paskelbta: 2017 July 16

„Koks bus Lietuvos vaikas tokia bus mūsų tautos būsimoji laimė“
(V.Putvis Putvinskis)

Šią vasarą LDK Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione vyko trys jaunųjų šaulių stovyklos. Pirmoje ir antroje stovykloje mūsų buvo apytiksliai 140, na o trečioje net 200.
Į šią stovyklą atvažiuoja vaikai ne tik iš Tauragės, bet ir iš tokių miestų kaip Klaipėda, Vilnius, Kaunas, Šiauliai. Taip pat kiekvienoje stovykloje atvykdavo vaikų ir iš Ukrainos, kurių kiekvieną kartą būdavo apie 30.
Mums labai malonu, jog mūsų stovykloje vaikai nėra tik iš Tauragės apskrities. Turime puikią galimybė pabendrauti su jaunimu iš kitų miestų, susipažinti ir turėti kuo daugiau pažinčių, ne tik su Tauragės jaunimu. Stovyklų metu būrių vadai, būrininkai, skyrininkai įgyja vadovavimo įgūdžių, ugdomos lyderio savybės.
Vaikai mokosi savarankiškumo patys tvarko kambarius, vakarais atsakingi tvarko bendro naudojimo patalpas ( tualetus, dušines, koridorius, bendro naudojimo klases ).Jaunieji šauliai mokosi topografijos, rikiuotės elementų, šaudybos, taktikos ir kitų įdomių dalykų. Mūsų mažieji eina į žygius, mokosi patriotinių dainų, susipažino su laužų tipais ir kaip saugiai elgtis su ugnimi, žaidžia taktinius žaidimus, sportuoja, klausosi paskaitų viena tokių kaip reikia orientuotis miške.
Mokosi bendrauti, padėti vieni kitiems, mokosi pagal žemėlapį orientuotis vietovėje, šoka, kepa duoną, zefyrus. Taip pat, visi stovyklautojai kiekvienoje stovykloje kuria būrių prisistatymus, savo būrio atributiką (skanduotę, vėliavą ), vyksta diskotekos. Mūsų mylimieji svečiai iš Ukrainos susipažino su Tauragės istorija, dalyvavo edukacinėje programoje Norkaičių kaimo bendruomenės centre. Vyko į Klaipėdą, lankėsi delfinariume. Skuode apžiūrėjo akmenų muziejų, lankėsi Orvidų sodyboje, vyko į Taurų nuotykių parką.
Tačiau nepaisant visko ,šios stovyklos buvo išskirtinės tiek istorine tiek pramogine prasme. Pirmoje stovykloje ,,Tėvynės labui“ vyko amatų mugė, kurioje buvo mokomi: badmintono, tinklinio, aerobikos, savigynos veiksmų, užsiminėjo robotika, piešė, siuvo pagalvėles, gaminosi apyrankės. Šioje stovykloje pagerbėme žuvusius tremtinius.
Antroje stovykloje ,,Šaulys – tautos karys“ klausėmės įdomios ir įkvepiančios paskaitos apie alkoholio, cigarečių, elektroninių cigarečių ir kompiuterių žalą jaunam augančiam organizmui verčiančios susimąstyti, kurią vedė lektorius Artūras Šiukšta. Bendravome su NATO karinių pajėgų pėstininkais iš Portugalijos. Kariai pristatė techniką, pavažinėjo su šarvuočiais. Šioje stovykloje mes šventėme šaulio dieną. Ta proga sudalyvavome akcijoje „Šauly, švęsk šaulio dieną dėvėdamas uniformą“ įkeldami nuotrauką į socialinį tinklą facebook.
Malonu tai, kad buvome pastebėti LRT laidoje „Laba diena, Lietuva“, kurios metu mūsų rinktinės nuotrauka buvo išrinkta, kaip originaliausia ir kūrybiškiausia. Taip pat į mūsų stovyklą buvo atvykęs dabar jau buvęs, šaulių vadas Liudas Gumbinas, kuris atsisveikino su jaunaisiais šauliais, apdovanojo nuotraukos autorę, bei jauniausią stovyklos mergytę.
Na, o trečioje stovykloje ,, Laisvė keliu“ liepos 6 dieną, Vytauto Didžiojo karo muziejuje įvyko Lietuvos šaulių sąjungos vado pasikeitimo ceremonija. Jos metu Lietuvos šaulių sąjungos vadą atsargos pulkininką leitenantą Liudą Gumbiną pakeitė pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna.
7 rinktinės šaulys Danielius Saukevičius buvo apdovanotas šaulio žvaigždės medaliu. Grįžę iš Kauno, II – IV pakopos jaunieji šauliai vyko į Tauragę, vyko švęsti valstybės ( Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Visi vieningai sugiedojome Tautinę giesmę. Prie kultūros rūmų, mero dovana buvo apdovanoti – jaunasis šaulys Adrijus Girdauskas ir šaulys Virginijus Jokūbauskas. Antruoju laipsniu šaulio medaliu buvo apdovanotas Jonas Ozgirdas. Na o likusieji prie bataliono štabo giedojo tautišką giesmę ir skandavo žodį ,,Lietuva“. Esame labai laimingi turėdami galimybę sudalyvauti šioje stovykloje. Čia netrūksta veiksmo, geros nuotaikos ir įspūdžių.

Jaunoji šaulė Milena Cariova