2017 09 17 – PARTIZANŲ, ŽUVUSIŲ UŽ LIETUVOS LAISVĘ, PAGERBIMAS RIETAVO URĖDIJOJE, ŠILŲ MIŠKE

Paskelbta: 2017 September 18

Lietingą ir niūrią sekmadienio popietę Šilų- Girėnų miške, Rietavo savivaldybėje buvo atidengta jau trečią kartą atstatyta partizanų žeminė, kuri šį pavasarį, kaip įtariama buvo sudeginta.
Ši slėptuvė mena Šalnos tėvūnijos Lukšto būrio partizanus, žuvusius 1952 metais. Pirmą kartą bunkeris buvo atkurtas 1996 metais, tačiau bėgant laikui sunyko ir vėliau, po 17 metų Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės ir Rietavo filialų bei savivaldybių pastangomis buvo atstatytas.
Deja šių metų pavasari, kaip spėjama buvo sudegintas. Tačiau partizanų slėptuvė nebuvo pamiršta ir LPKTS Šilalės filialo pirmininkės pavaduotojo Antano Rašinsko ir Rietavo filialo pirmininko Vacio Daukšos rūpesčiu žeminė iš pagrindų atstatyta. Prie atstatymo darbų stipriai prisidėjo Šilalės bei Rietavo savivaldybės, filialų tremtiniai, šauliai.
Atidarymo metu buvo laikomos Šv. Mišios, kurias vedė Panevežio Vyskupas Emeritas Jonas Kauneckas, kuris vėliau pašventino partizanų žeminę. Atidengimo ceremonijoje dalyvavo bei pasisakė garbūs svečiai: Rietavo meras Antanas Černeckis, Šilalės meras Jonas Gudauskas, seimo nariai, Lietuvos politinių tremtinių ir politinių tremtinių sąjungos, partizanai bei šauliai.
Žmonėms, kurie prisidėjo prie žeminės statymo buvo įteiktos padėkos. Vėliau skambėjo Kvėdarnos bei Šilalės kolektyvų atliekamos dainos, svečiai vaišinosi arbata ir gardžia šauliška koše.
7-osios rinktinės šauliai dėkoja už kvietimą ir puikų renginį.

LDK Kęstučio šaulių 7- osios rinktinės jaunoji šaulė Vita Žvynakytė