2018 01 13 – PAGARBA DIDVYRIAMS

Paskelbta: 2018 January 15

Prieš 27 metus sausio 13-ąją dieną dešimtys tūkstančių žmonių ėjo į gatves Vilniuje ginti
Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės. Vyrai ir moterys saugojo svarbiausius lietuvių pastatus nuo galingo sovietų priešo ir kovojo ne ginklu, o lietuviška daina. Nors tą dieną užgeso 14 gyvybių ir apie 600 buvo sužeistų, mūsų Tėvynė liko apginta ir išlaisvinta. Šios garbingos laisvės gynėjų dienos nepamirštame ir šiomis dienomis. Šių metų šeštadienį šią dieną LDK Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė minėjo Tauragės bei Šilalės miestuose. Tauragėje 12 valandą buvo aukojamos šventosios mišios, o po mišių vyko minėjimui skirtas koncertas su lietuvių liaudies šokiais ir dainomis.

Nuvykę į Šilalę, kartu su šauliais, jaunaisiais šauliais, savanoriais ir svečiais iškilminga rikiuote pajudėjome bažnyčios link. Po mišių toliau judėjome Šilalės savivaldybės pastato link, kur degė laužas, pasižadėjo ir prisiekė kandidatai į jaunuosius šaulius ir šaulius. Buvo apdovanojami labiausiai nusipelnę Šilalės kraštui šauliai: Jonas Linkevičius apdovanotas LŠS III laipsnio medaliu „Už nuopelnus LŠS“; šaulys Justinas Petravičius paskatintas LŠS vado daiktine dovana, o šaulė Dalia Jakštienė – LŠS vado padėka.

Po šventės skambėjo dainos, šauliai ir svečiai turėjo galimybę pasivaišinti koše bei arbata. Taigi, nepabūgę žvarbaus šaltuko žmonės rinkosi minėti reikšmingos mūsų Lietuvai dienos. Nes kol mintyse atgims prisiminimai, o širdyje vienu ritmu pulsuos vienybė, tol Lietuva bus laisva!!

LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės 702 kuopos 8 būrio jaunioji šaulė Klaudija Dambinskaitė.