2018 01 20 – KLAIPĖDOS SUKILĖLIŲ KELIAIS

Paskelbta: 2018 January 22

Ratifikavus Versalio sutartį 1920 sausio 10d., Klaipėdos kraštas buvo atskirtas nuo Vokietijos ir Antantės valstybių vardu pavestas valdyti Prancūzijai. Praradusi viltį, kad Klaipėda bus perduota Lietuvai diplomatiniu keliu, Lietuvos vyriausybė nusprendė improvizuoti Klaipėdos krašto gyventojų sukilimą, kad, remiantis jų pareikšta valia, Klaipėdos kraštą būtų galima prijungti prie Lietuvos. Sukilimas prasidėjo 1923m. sausio 10 d.

LŠS Vakarų(Jūros)šaulių 3-oji rinktinė kartu su LKKSS Klaipėdos apskrities skyriumi jau eilę metų organizuoja naktinį pėsčiųjų žygį skirtą paminėti šį svarbų Lietuvai įvykį.

Š.m. naktį iš sausio 19 į 20 dieną iš Palangos į Klaipėdą LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šauliai ir jaunieji šauliai dalyvavo žygyje „Sukilėlių keliais“. Ne pirmus metus vykstanti tradicija pritraukia vis daugiau žygio aistruolių. Eidami 25 kilometrus gatvėmis, keliukais, miškais bei krantine, šauliukai pasiekė Dragūnų bataliono ribas, o žygio metu turėjo galimybę stebėti lankytinus objektus, postuose išgerti arbatos, pasivaišinti koše ir, žinoma, stebėti banguojančią jūrą, virš dangaus žibančias žvaigždes.

Žygis priminė ne tik įdomią Klaipėdos krašto istoriją, bet ir suteikė galimybę bendrauti su kitais, įveikti kliūtis, ugdyti ištvermę. Greičiausiai, sunkiausias žygio uždavinys buvo 8 km jūros krantine, tarp ledų, akmenų bei smėlio susimaišiusio su sniegu. Šiais metais renginys buvo kaip niekad gausus. Apytiksliai dalyvavo apie 3000 tūkst. žygeivių.

Tačiau, nepaisant šių smulkių minusų ir gan jaukaus šaltuko, žygis tik suartino, davė patirties, suteikė galimybę pasidomėti pajūrio krašto istorija, galų gale, kitaip praleisti naktį po atviru dangumi ir jodu bei deguonimi prisotintu oru.

LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šaulių vardu dėkojame organizatoriams už suteiktą nuostabią patirtį bei prisiminimus.

LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės jaunoji šaulė Klaudija Dambinskaitė