2019 03 11 – Jurbarke apdovanoti šauliai

Paskelbta: 2019 March 19

Kovo 11-osios šventė Jurbarke ne tik Nepriklausomybės atkūrimo šventė, bet ir padėkos šauliams diena. Jau kelinti metai tęsiama graži tradicija, kai rajono vadovai įteikia simbolines dovanas ir padėkoja už nuveiktus darbus vienam šauliui ir jaunajam šauliui.

Šiemet per iškilmingą renginį Jurbarko kultūros centre padėkas ir dovanas – vardinius peilius – 2018 metų pilietiškiausiam Jurbarko krašto šauliui, Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Petro Paulaičio 701-osios kuopos vadui Algirdui Geniui – už aktyvų dalyvavimą šaulių veikloje, asmenines iniciatyvas patriotiškai ugdant jaunimą, ženklų indėlį įamžinant žuvusių partizanų atminimą Jurbarko rajono savivaldybėje ir Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Jurbarko jaunųjų šaulių 708-osios kuopos 803 būrio jaunajai šaulei Miglei Piaseckaitei – už kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą jaunųjų šaulių veikloje, asmenines iniciatyvas, skatinančias jaunųjų šaulių motyvaciją, šauliškos veiklos viešinimą.

Ši iniciatyva skirta pagerbti nusipelniusius Jurbarko krašto šaulius ir jaunuosius šaulius, tapusi tradicija ir skatina aktyviai dalyvauti šaulių veikloje.

Prieš šią ceremoniją prie LDK kunigaikščio Vytauto Didžiojo paminklo tradiciškai prisiekė nauji šauliai. Šį kartą 701-osios kuopos gretas papildė du naujokai.

Po priesaikos jurbarkiečiai, pasipuošę Lietuvos vėliavos spalvų akcentais, dalyvavo Jurbarko jaunimo organizacijų sąjungos inicijuotoje Kovo 11-osios eisenoje. Prie Vytauto Didžiojo paminklo prasidėjusi eisena baigėsi savivaldybės aikštėje. Čia eisenos dalyviai suformavo paskutinį Lietuvos vardo skiemenį – „VA“. Pirmus du skiemenis žmonės buvo suformavę per pernai ir užpernai vykusias eitynes.

Priesaikos ceremonijoje ir eitynėse dalyvavo ir iš Šakių atvykę Juodo vilko būrio šauliai. Dalis šakiečių Kovo 11-ąją minėjo savame mieste, dalis lankėsi Jurbarke, kur papildė spalvingą eisenos dalyvių būrį.

Rinktinės inf.